Kilometrická banka 2000

Upozornění: Červen 2004 - data cen a slev na KMB2000 jsou aktální a platná. Není ale aktuální vyjádření Slevy pro skupinu. Tato data bude potřeba aktualisovat.


Zaktualizoval jsem data a vytvořil nový graf slev jízdného vlakem na Kilometrickou banku ČD. Zahrnul jsem i srovnání se zpáteční slevou a skupinami. (poznámka: sleva pro Skupiny již nemá aktuální hodnoty - data je potřeba aktualisovat.) Křivka ISICu je ovšem nedostižná.

Upozorňuji, že z excelového grafu nelze dělat přesné odečty hodnot slev pro konkrétní přesné vzdálenosti. Graf dává pouze celkovou představu o průběhu slevy v závislotsi na km. Pro přesné odečty použijte excelová data:

Podkladová data v Excelu a graf.


Pokud někdo vůbec neví, co KMB je a proč na ni cestovat, pak čtěte na stránkách ČD:

Úplně základní informace o KMB.


Podrobnosti k použití KMB - viz předpis TR10:

http://www.cd.cz/static/tr10/tr10a.html


Moc zajímavé čtení. Některé pasáže přibyly a jiné zase zmizely. Například už tam není - ale jistě se to tak bere a někde jinde v předpisech to taky bude - že je zakázána jízda okruhem do téže cílové stanice, a to i do různých stanic téhož okresního nebo krajského města města!! Např. z Prahy-Vysočan do Vršovic přes Ostravu, Brno a České Budějovice. Tak to nejde. Stejně tak se trasa nesmí po cestě nikde protínat, o 2x pojížděných úsecích už ani nemluvě...
Naopak, velmi dobře je na KMB možná např. tzv. Lomená jízdenka (viz TR10), několikrát jsem to i vyzkoušel.

Přesto, že je naše republika tak malá, podařilo se mi nedávno zlomit rekord v KMB a najel jsem na ni 751 km.

 

Tomáš Palyza, 18.8.2003